Rodzice są jedną z mniej docenianych, ale chyba najważniejszych instytucji, jakie zostały prawnie powołane do życia. Każdy bowiem ma rodziców, którzy o niego dbają i za wszelką cenę starają się wspomóc swoją pociechę w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków, nie tylko dosłownie. Rodzic to bowiem instytucja, która ma za zadanie pomoc młodemu w osiągnięciu odpowiedniego wykształcenia oraz ukształtowania psychologicznego do czasu osiągnięcia pełnoletniości. Rodzic powinien wychować młode pokolenie Polaków zgodnie z obowiązującymi prawami oraz zasadami wynikającymi z Konstytucji oraz innych ustaw.


Niektórym rodzicom opieka nad swoim potomstwem bardzo przeszkadza, a wręcz jest czymś zbędnym. Stąd konieczność regulowania prawnego obowiązków i praw rodzica, ale i obowiązków i praw dziecka. W przypadku, kiedy obie te sytuacje i zdarzenia zostały dobrze skonstruowane, sformułowane oraz poparte stosownymi argumentami, możemy mówić o dopełnieniu roli rodzica w stu procentach.


Dzieci w różny sposób starają się odwdzięczyć rodzicom za ich wsparcie, pomoc oraz bezgraniczną miłość i oddanie. Jedne codziennie o tym wspominają swoim rodzicom, inne rysują dla nich artystyczne wizje życia i inne ciekawe obrazki, które potrafią docenić wyłącznie ich rodzice. Jeszcze inne dzieci starają się jak najlepiej spełniać obowiązki powierzone przez rodziców.


Co bardziej uzdolnione pociechy decydują się na napisanie wiersza dla swoich rodziców. Wiersze bowiem są w stanie przekazać znacznie więcej niż tylko zwykłe słowa. Dziecięce wiersze dla rodziców są wyrazem ich wielkiej miłości i oddania dla wszystkiego i wszystkich tych, którzy wydają się być zbyt zaganiani by zauważyć, że tak na prawdę wszystko, co robi nasze dziecko jest skonstruowane z myślą o rodzicach i okazywaniu dużej wdzięczności za to, co do tej pory zrobili.